Nejlepší mobily k fotografování hvězd a všech triků ITIGIC

Nejlepší mobily k fotografování hvězd a všech triků ITIGIC

Ještě před několika lety bylo nemyslitelné, aby náš mobil dokázal v noci pořídit dokonalý obraz oblohy. Dnes již existuje mnoho terminálů, které nám umožňují tyto fotografie pořizovat. Přesto existují i ​​některé triky, aby bylo možné fotografovat hvězdnou oblohu pokud nemáte některá ze zařízení, o kterých se zmíníme.

A bude to tak, že to nebude záviset jen na schopnosti telefonu fotit, protože při správné technice a nějakém příslušenství budete schopni zachytit nejlepší snímky hvězd kdykoli chcete. Věnujte pozornost a nic vám neunikne, abyste z fotoaparátu svého smartphonu získali maximum.

Nějaké mobilní práce?

Pokud máte více či méně nový mobilní telefon a střední nebo vysoký rozsah , možná budete moci pořizovat snímky v dobré kvalitě. Je to proto, že v posledních dvou letech jsme viděli, jak společnosti vsadily na zlepšování technologií pro astrofotografii.

I když existují tři klíčové faktory, které určují, zda náš mobilní telefon může dosáhnout přijatelných minimálních výsledků. Nejprve musíme vědět, jestli má terminálová kamera obrazové snímače s fotodiodami dostatečně velké, aby bylo možné pořizovat fotografie při slabém osvětlení bez šumu. Pak budeme muset zkontrolovat, zda je schopen zachytit široký úhel pohledu. Poté bude nutné ověřit, zda má telefon tzv. noční režim '. Pro ty, kteří nevědí, tento režim funguje tak, že pořídí velké množství fotografií při slabém osvětlení po dobu jedné nebo více sekund. Navíc něco, co nevnímáme, je to, že jsou sloučeny do jedné fotografie s vysokou úrovní světla.

Ale to není vše. Musíme také vzít v úvahu, že zařízení je dodáváno s profesionálním nebo manuálním režimem. Něco zásadního pro váš mobil vám umožní přístup do manuálního režimu, ve kterém můžete hrát s různými parametry senzoru, jako je ISO, zaostření nebo závěrka. I když dnes má tuto možnost téměř každý. A nakonec se doporučuje, abyste měli alespoň 12 megapixelový snímač . Clona však také ovlivní dosažení dobrých výsledků se senzory s nižším rozlišením.

Nejlepší mobily pro astrofotografii

OPPO Find X3 Pro

Jedním z nich je Oppo Find X3 Pro. Tento terminál je dodáván integrovaný s fotoaparátem, který má ultra širokoúhlý objektiv mnohem lepší než ty, které jsme viděli před několika měsíci. Kromě toho, že je vybaven půlpalcovým obrazovým snímačem, jeho 50 megapixelů usnadňuje náš život .

A to není vše, protože objektiv tohoto fotoaparátu má jas, který není špatný pro fotoaparát tohoto typu: f / 2.2. Nejzajímavější ze všeho je, že existuje další mobilní telefon se stejnými parametry, One Plus 8. Rozdíl však spočívá v tom, že u druhého je pozorovací úhel o něco širší než u Opp Find X2 Pro.

Huawei P40 Pro

Další, který nemohl chybět, je ο Huawei P40 Pro . Tento mobilní telefon má obrazový snímač 1 / 1.54 palce a 40 megapixelů. Velmi podobná čísla jako Oppo, ale objektiv dosahuje světelnosti f / 1.8. Rozdíl, který najdeme z hlediska úhlu pohledu těchto fotoaparátů, je navíc minimální, protože objektiv Huawei je 18 mm, zatímco Oppo má 17 mm než Oppo.

Galaxy s21 ultra

Dalším terminálem, který nemohl chybět, je Galaxy S21 Ultra, protože má ultra širokoúhlý objektiv , i když je pravda, že je společný pro všechny Galaxy S21s. Pozoruhodné na této kameře je, že dokáže ve srovnání se dvěma předchozími modely dále rozšířit úhel pohledu a dosáhnout až 13 mm. Má také jas f / 2.2, stejný jako u Oppo Find X2 Pro.

Najdeme však rozdíl v jeho technologii. To je proto, že Samsung se rozhodl mít rozlišení snímače pouze 12 megapixelů , místo toho, abyste se rozhodli přidat pixely. A do této kamery narazíme také v nočním režimu.

iPhone 12 Pro

Nakonec zdůrazníme ο iPhone Fotoaparát 12 Pro . Protože máme 12 MP duální kamerový systém, který se skládá ze širokoúhlého fotoaparátu f2.4 a hlavního fotoaparátu, kde vyniká velká clona f1.6. Velkou novinkou, pokud jde o předchozí verzi Pro, je, že iPhone 12 již má ve svém ultra širokoúhlém fotoaparátu noční režim.

Telefony se speciálním režimem pro fotografování hvězd

Naštěstí mnoho uživatelů bude mít speciální režim pro pořizování nejlepších fotografií hvězdné oblohy. V závislosti na výrobci bude tento režim nazýván odlišně. Na obrázku, který uvidíte později, vidíme, jak na vivo X51 5G se nazývá režim „superměsíc“. Což nám velmi pomůže udělat dobrý snímek v noci.

Existují i ​​jiná zařízení, která také mají tento režim pro fotografování. Mezi nimi najdeme realme X3, Realme 8 Pro nebo Google Pixel 5. Kromě toho Xiaomi telefony s MIUI 12 bude mít ve fotoaparátech svých smartphonů režim astrofotografie.

Užitečné aplikace

Nemáte některý z mobilů, které jsme zmínili výše? Nebojte se, protože k fotografování můžete v noci použít svůj mobil. Samozřejmě budete potřebovat malá nápověda z aplikace fotoaparátu . Doporučujeme následující možnosti:

Kromě toho můžete v těchto aplikacích mít absolutní kontrolu nad expozicí telefonu, ISO a zaostřením. Kromě toho uloží fotografie v nezpracovaných formátech, aby později odlehčily jejich následné zpracování.

GCam a jeho režim astrofotografie

GCam je jednou z nejpopulárnějších aplikací na robot pro fotografování. A jak by to mohlo být jinak, má režim pro astrofotografii . I když ne všechny mobilní telefony jsou s touto aplikací kompatibilní. Abychom dostali funkce do našich terminálů, musíme mít Qualcomm hledík procesor. Můžete to zkontrolovat pomocí aplikace a zjistit, jaké komponenty náš smartphone obsahuje.

Potřebujete nějaké příslušenství?

Pokud jde o příslušenství, které nám pomůže získat nejlepší snímek hvězdné oblohy, budeme muset mít stativ. Můžeš dostat jakýkoli stativ pro váš mobil za málo peněz, protože je najdete za méně než 10 eur v jakémkoli online obchodě nebo na čínském bazaru ve vašem okolí. Co to udělá? S ním dosáhneme nejlepší možné stabilizace, když mobilní telefon začne fungovat. Ideální by bylo mít dálkovou spoušť, abyste se při fotografování nemuseli dotýkat obrazovky mobilu. Pokud jej však nemáte, můžete mobilní telefon vždy nakonfigurovat tak, aby po několika sekundách sám pořídil fotografii.

Jak nastavit možnosti

Abychom mohli pořídit ty nejlepší snímky, musíme vědět, jak si pohrát s různými možnostmi, které nám náš mobilní telefon nabízí. Nejprve budete muset nastavte ISO nebo expozici . K tomu přesuneme parametry mezi 1600 a 3200 ISO, abychom dobře zachytili hvězdy za temné noci. Budeme však muset být opatrní s hlukem pozadí, který se generuje v obrazu, takže budeme muset udělat několik testů, dokud nedosáhneme nejlepší rovnováhy. Bude také důležité pořídit fotografii ve formátu RAW, aby se zachovala scéna v souboru, aby se mohla později převést na obrazový soubor.

Poté budeme muset upravit vyvážení bílé. Protože fotografie v noci mají úplně jinou teplotu než denní záběry. V případě, že je noční obloha modravější, budeme muset přesuňte číslo, dokud nezískáme chladnější tón, zatímco pokud je noční obloha spíše načervenalá, je vhodné přesunout konfiguraci, dokud nezískáme teplý tón. Kromě toho se musíme řádně starat o zaostření fotoaparátu.

Leave A Comment

Copyright © 2023 daisycellphone.com. All rights reserved.